צמחיה בבית

מעצבת פנים במרכז

צמחייה בבית ומחוץ לו נחשבת לתוספת עיצובית אנרגטית וזולה וכל מה שנחוץ לדעת עליה הוא איך לשלב ואיפה. מעצבת פנים עם חיבה לירוק הנפלא הזה תוכל לשוות לכל בית את המראה הייחודי שמתאים לו לפי התנאים שלו, לפי הרגלי החיים שלכם, לפי ההעדפות שלכם וכמובן שבעיקר לפי מבנה הבית. עיצוב דירות קבלן בדרך כלל לא לוקח בחשבון את הצמחייה אלא הוא משאיר לכם את ההחלטה, ותגלו שבמרפסות רבות בדירות תוכלו ליהנות מצחייה שמותאמת לבית שלכם ולמרפסת עצמה, ולא רק לחצר. כמובן שיש גם מקום להוסיף צמחייה בתוך הבית ולעשות זאת נכון לפי מה שנכון לגדל בו.

איך להתאים צמחיה לבית שלכם?

  • צמחייה לקירור ולהצללה – צמחייה בארץ שחונה כמו שלנו שבה השמש קופחת כל הזמן חייבת להתאים את עצמה גם לתנאי הסביבה. אנחנו רוצים צמחייה שתצליל על הבית ותיתן לנו חומה של מיזוג וקירור וצל בין השמש לבין הבית והפתחים, במיוחד במרפסת. היום מעצבת בתים יודעת להתאים צמחייה ועיצוב גינה גם לבתים שבהם רצוי להוסיף מיזוג ירוק, כלומר קירור הבית על ידי צמחייה סביבו ובתוכו או על הגג בעיקר. היום אנחנו יודעים שצמחייה כזאת מורידה את הטמפרטורה בכמה מעלות ומפחיתה עלויות מיזוג.
  • חמצן נקי – איכות הסביבה דורשת חמצן נקי נגד כל זיהומי האוויר שאנחנו מכירים ונושמים כל הזמן. צמחייה בתוך הבית וסביבו משמשת פילטר סינון טבעי לרעלים ולזיהומים האלה כל הזמן. לשם כך אנחנו צריכים עיצוב פנים שמכניס את הצמחייה למקומות הנכונים ושותל אותה בכל מקום שבו אפשר. מעצבת בתים במרכז יודעת שזיהום האוויר באזורים העמוסים האלה מחייב הוספת צמחייה ירוקה לרווחת בני הבית. עם זאת, יש לזכור שצמחייה עושה את הפעילות ההפוכה בלילה ולכן חייבים גם לאוורר את הבית בלילות.
עיצוב פנים
  • צמחייה שלא מעודדת אלרגיה – מעצבת בתים תשאל אתכם לפני התכנון של הגינה והצבת הצמחייה אילו רגישויות יש לכם והאם אתם סובלים מאלרגיות לצמחים. רבים לא מבינים עד כמה השיקול הזה קריטי בבחירת גם סביבת המגורים וגם בבחירת הצמחייה שמתאימה לביתכם. יש צמחייה שמעודדת יותר אלרגיות ויש כזאת שבטוחה לכם ולכן מומלץ להתייעץ לפני כל עיצוב פנים.
  • לבחור צמחייה שמתאימה לאורח החיים שלכם – בית מלא ילדים לא יעודד הצבת צמחייה בכל מקום. לעומת זאת, מעצבת פנים תשמח לבחור לכם לא רק צמחייה עמידה נגד ההשתוללות של הקטנטנים, אלא גם להציב אותה במקומות בטוחים. לעומת זאת, אם הבית שלכם הוא בית של מבוגרים שגם אוהבים לארח וליהנות בוודאי תיהנו מפריסה רחבה יותר של הצמחייה בביתכם. בשביל זה עיצוב פנים לוקח בחשבון כל מה שנחוץ לכם לפי הצרכים שלכם, ומציב צמחים בכל פינה לנוחותכם וגם להנאתכם.
  • צמחייה שמתאימה להרגלים שלכם – האם אתם מאלה שאוהבים לטפח צמחייה או שאין לכם אצבעות ירוקות? מעצבת פנים צריכה לקחת בחשבון גם את השיקולים האלה כשמוסיפים צמחייה לבית. הצמחייה שדורשת תחזוקה רבה אינה יכולה להתאים למי שבקושי משקה את העציץ הבודד שיש לו ולכן יש לבדוק אתכם מהם ההרגלים שלכם לפני תכנון הגינה, החצר והצמחייה בבית.
  • ירוק בעיניים זה נהדר וזול – באופן יחסי, עיצוב הדירה יכול להיות זול בהרבה אם יש לכם תקציב רק לעציצים ולצמחייה באדניות שונות במרפסת ועל החלונות.
  • מראה של הבית משתנה לגמרי – הבתים היפהפיים האלה בכפרים קטנים בספרד עם כל העציצים שתלויים מחוץ לחלון הם בדיוק ההבדל שעושה את האסתטיקה הזאת. תנו למעצבת פנים במרכז להפוך את הבית שלכם לים תיכוני באמת.
עשי לי לייק לעדכונים
יצירת קשר
מאמרים אחרונים
מעצבת פנים - מזוזה

מזוזה – פריט קטן

בכל בית יהודי בישראל ובכל מתחם ציבורי כלשהו יש מזוזה. המזוזה חוץ מהיותה פריט דתי משמשת גם כפריט עיצובי, כאשר גם אנשים אינם דתיים במובהק

קרא עוד »
מעצבת פנים במרכז

צמחיה בבית

צמחייה בבית ומחוץ לו נחשבת לתוספת עיצובית אנרגטית וזולה וכל מה שנחוץ לדעת עליה הוא איך לשלב ואיפה. מעצבת פנים עם חיבה לירוק הנפלא הזה

קרא עוד »
מעצבת פנים - ריצוף לחצר

ריצוף לחצר

ריצוף לחצר ריצוף לבית ולחצר הוא ההחלטה הכי חשובה לאחר שאנחנו מתכננים את הבית ואת המתווה שלו. בדרך כלל אנחנו מזניחים משום מה את הריצוף

קרא עוד »