ריצוף לחצר

מעצבת פנים - ריצוף לחצר

ריצוף לחצר

ריצוף לבית ולחצר הוא ההחלטה הכי חשובה לאחר שאנחנו מתכננים את הבית ואת המתווה שלו. בדרך כלל אנחנו מזניחים משום מה את הריצוף לחצר, אבל אם לקחנו מעצבת פנים היא בוודאי לא תזניח את האזור שהוא לא פחות חשוב. החצר בישראל היא כבר לא החצר המוזנחת שזוכרים מפעם, אלא היא חצר מעוצבת שמגיעה או אחרי עיצוב דירות קבלן שאנחנו מקבלים מראש, או בזכות עיצוב פנים משלנו שמתאים לאורח החיים שלנו. ישראלים רבים מחפשים בית עם חצר משום שהיא מגשימה להם חלומות רבים על גינה, על מקום לבריכת שחייה קטנה, על צמחייה ועל מקום אירוח ופנאי שכולם יכולים להיות בו, עם המשפחה והחברים. משום כך חשוב מאוד לא להזניח את הפינה הזאת ולדאוג לריצוף מתאים וראוי.

סיבות חשובות לדאוג לריצוף לחצר

  • אירוח ובילוי בחצר שאינה מרוצפת יוצרים בעיה לאורחים וגם למארחים. האדמה נהדרת כשהיא מוצקה וישרה אבל אינה נעימה ונוחה לישיבה עליה כשהיא רכה או רטובה וטובענית. במילים אחרות, אי אפשר להשתמש בחצר למטרה זו כשהיא אינה מרוצפת. היעזרו בשירותי מעצבת בתים כדי להבין איזה ריצוף הכי טוב לכם.
  • אם אינכם מהאנשים שאוהבים לגנן ולגדל צמחייה, הריצוף פותר לכם בעיה גדולה במראה ובתפקוד החצר. הרבה יותר נוח להשתמש בחצר שיש עליה ריצוף/ דק מחומרים טבעיים או סינתטיים, כאשר הם מתוחזקים היטב. צמחייה נבולה או כזאת שגדלה פרא יוצרת בעיית תברואה וסביבה משל עצמה. מעצבת פנים במרכז תוכל לתכנן לכם גם את הפתרונות שיתאימו לכם.
  • לא חייבים לרצף את כל החצר ואפשר בשאר החצר לשתול צמחייה, אפילו סמלית. במקרה כזה, עיצוב פנים מתוכנן היטב יכול להפוך את החצר שלכם למשהו שהוא שילוב שבין גינה לחצר מרוצפת, כך שיהיה נעים לשבת בה ולהראות לאורחים.
  • עיצוב דירות קבלן בדרך כלל מתקבל אצל הדיירים כמו שהוא, אלא אם כן נעזרו בשירותי מעצבת פנים שגם עוזרת להם לתכנן את החצר ואת הגינה. אם השכלתם להיעזר באיש מקצוע לתיכנון מוקדם ולצרף את התוספות האלה לפני כן, בשלב חתימת החוזה, תוכלו ליהנות מדירה כלבבכם וחצר שמרוצפת בדיוק כפי שאתם רוצים.
  • עיצוב חצר הוא לפעמים הפנים של הדירה והבית שלכם. לא כל החצרות נמצאות מאחורי הבית ולכן מומלץ מאוד לדאוג לאסתטיקה שלה.

אילו סוגי ריצוף מתאימים לחצר ישראלית?

  • רוב הישראלים בוחרים בסוגי ריצוף שעשויים מאבן על סוגיה השונים. יש סוגים שונים של סיתות וליטוש, וזה קשור כנראה לאהבה שלנו לחומרים מקומיים שבלעדיהם אנחנו מרגישים שהעיצוב לא קשור למקום. מעצבת פנים תעבור אתכם על כל סוגי האבנים שיש והליטושים, בין אם בצורת פסיפס או בצורת פלטות גדולות ונוחות. יש לזכור שריצוף אבן הוא אומנם נוח במחיר אבל באזורים גשומים מאוד הוא גורם לכך שלא יחלחלו המים והם חייבים לקבל ניקוז טוב כדי לא להציף את החצר. ריצוף אבן מצוין גם כי הוא עמיד לשנים ודורש תחזוקה מעטה.
  • ריצוף עץ ודקים למיניהם הם נפלאים והם מופיעים לרוב בשנים האחרונות יחד עם פרגולות שמטילות צל וסוככים למיניהם, או מסביב לבריכה. אולם יש לזכור שזה דורש תקציב כדי לקנות חומרים טובים באמת וגם תחזוקה בפני השמש הישראלית והגשמים. מומלץ למי שמחפש חצר בסגנון אירופי ויכול להשקיע בו את העבודה.
  • ריצוף בטון הוא יחסית הכי זול אבל גם הוא יכול לשמש יופי של ריצוף בגלל כל החומרים והטכנולוגיות חדשניות שכל מעצבת בתים תוכל להמליץ עליהם.